Lavazza Intenso kávové kapsle Senseo 36 ks

Unikátní směs arabiky a robusty Lavazza Intenso charakteristická, originální chuť typického italského espressa. Káva s jasnou, intenzivní vůní, charakteristickou pro kávu této pražírny. Chuť je příjemná, spíše jemná s kakaovými tóny, se sametovým tělem. Zrna použité v této kapsli pocházejí z jBrazílie a ihovýchodní Asie. Balení obsahuje 36 kávových kapslí.

 

Odkud káva pochází

Brazílie. Tato země se řadí k největším pěstitelským zemím káv na světě a je nazývána králem kávového trhu. Pěstuje se zde až 400 milionů kávovníků a tedy i velké množství odrůd. Káva byla vypěstována ve státě Minas Gerais, který patří k nejdůležitějším oblastem pro pěstování kávy v Brazílii a je v nadmořské výšce okolo 1100 metrů nad mořem. Kávová zrna z Brazílie jsou na světovém trhu označována jako „Brazils“. Většina brazilských káv je charakteristická bohatou pěnou a neobyčejnými hořkosladkými a čokoládovými příchutěmi. Indonésie. Jedna z největších zemí, která se skládá z tisíců ostrovů. Několik větších ostrovů jako jsou - Sumatra, Java a Sulawesi - jsou po celém světě známy pro vynikající, kvalitní kávu, která zde roste. Kávovník byl v Indonésii představen holandskými kolonisty v 17. století a již brzy vedl světovou produkci. Dnes zde převažují kávové farmy s rozlohou 1-2 akry a většina z nich je známá suchým zpracováním kávy. Indonéské kávy se vyznačují výrazným bohatým, plným tělem a jemnou aciditou. Indonésie je známá především pro svoji vynikající letitou kávu.

Arabika a Robusta

Arabika je křehký keř či strom, který je citlivý na parazity. Právě z tohoto důvodu se pěstuje ve vyšších polohách, především v hornatých oblastech v nadmořské výšce až do 2000 metrů. Časté je pěstování na sopečné půdě, kde se mráz vyskytuje jen zřídka a díky nižší vlhkosti se dá zabránit širokému výskytu škůdců. Arabika je vysoké kvality, obsahuje méně kofeinu a mimo to nám nabízí širokou paletu delikátních chutí i vůní. Zrna jsou o něco větší než u robusty a během pražení jsou citlivá na teplotu.

Robusta je keř či strom, který dosahuje výšky zhruba 15 m a pěstuje se v nadmořské výšce kolem 900 metrů. Je oproti arabice odolnější vůči nemocem, avšak citlivější na chlad. Kávová zrna jsou menší a horší kvality než u arabiky a zároveň obsahují třikrát více kofeinu než arabika a také méně kyselin, což kávě dovoluje vytvářet bohatou pěnu. Robusta je typická zemitou, drsnější chutí, nepříliš výrazným aroma a tmavší barvou. Tento druh kávy je ideální do směsí a mezi nejvýznamnější pěstitele patří mimo Indonésii také Vietnam a Brazílie.

 

Hmotnost 250 g

Skladujte v suchu, chraňte před teplem a sluncem.

 

 

Luigi Lavazza S.p.A. Via Bologna, 32 - 10152 Torino - Italia


Informace pro Vás

Nejprodávanější

http://
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.letitapp.vitogrande
https://apps.apple.com/cz/app/vito-grande/id1624384118?l=cs

Provozovatel webu, Vito Grande s.r.o., se sídlem Kollárova 259/12, 301 00 Plzeň, IČ: 056 03 251, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím