Lavazza Classico kávové kapsle Senseo 36 ks

Intenzivní chuť a plné aroma se snoubí v této výtečné směsi Senseo Lavazza Classico, která je složena ze 70% kávových zrn arabika ze Střední a Jižní Ameriky a 30% kávových zrn Robusta z Indie. Dopřejte si pravé italské espresso, které vám nabídne výjimečně jemnou chuť s bohatou a sametovou cremou.

 

Odkud káva pochází

Brazílie. Tato země se řadí k největším pěstitelským zemím káv na světě a je nazývána králem kávového trhu. Pěstuje se zde až 400 milionů kávovníků a tedy i velké množství odrůd. Káva byla vypěstována ve státě Minas Gerais, který patří k nejdůležitějším oblastem pro pěstování kávy v Brazílii a je v nadmořské výšce okolo 1100 metrů nad mořem. Kávová zrna z Brazílie jsou na světovém trhu označována jako „Brazils“. Většina brazilských káv je charakteristická bohatou pěnou a neobyčejnými hořkosladkými a čokoládovými příchutěmi. Guatemala. Dnes se káva v této zemi z velké části pěstuje na jihu, protože je zde na vulkanických horských svazích Sierra Madre úrodná půda, jež nabízí vybraným druhům kávy arabika opravdu ideální podmínky k pěstování. Káva pochází z bourbonského kávovníku. Na jižní vysočině je káva jednou z nejdůležitějších plodin. Mimo ni se v Guatemale pěstuje také cukrová třtina, banány či bavlna. Zemědělství je tady hlavním zdrojem příjmu, a co se týče farem, ty jsou soustředěny převážně v nížinách při pobřeží Tichého oceánu. Mimo jiné zde káva patří mezi nejvýznamnější vývozní artikly. Následuje ji cukr, banány, koření a palmový olej. V Guatemale jsou tři hlavní oblasti pěstování – Antigua, Coban a Heuhuetanango. Každá z těchto oblastí má dech beroucí krajinu a hlavně bohatou sopečnou půdu. Mikroklima zde výrazně ovlivňuje kvalitu a chuť kávy. Guatemalská káva má často hlubokou chuť, která je na jazyku téměř pikantní či čokoládová.

Arabika

Arabika je křehký keř či strom, který je citlivý na parazity. Právě z tohoto důvodu se pěstuje ve vyšších polohách, především v hornatých oblastech v nadmořské výšce až do 2000 metrů. Časté je pěstování na sopečné půdě, kde se mráz vyskytuje jen zřídka a díky nižší vlhkosti se dá zabránit širokému výskytu škůdců. Arabika je vysoké kvality, obsahuje méně kofeinu a mimo to nám nabízí širokou paletu delikátních chutí i vůní. Zrna jsou o něco větší než u robusty a během pražení jsou citlivá na teplotu.

 

Hmotnost 250 g

Skladujte v suchu, chraňte před teplem a sluncem.

 

 

Luigi Lavazza S.p.A. Via Bologna, 32 - 10152 Torino - Italia


Mohlo by Vás zajímat

Informace pro Vás

Nejprodávanější

http://
http://

Provozovatel webu, Vito Grande s.r.o., se sídlem Kollárova 259/12, 301 00 Plzeň, IČ: 056 03 251, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím